2024-04-25 @ 19:13 EEST
ОБЛАСТЕН ШАМПИОНАТ ПО ВОЛЕЙБОЛ
Спорт“ЛОКОМОТИВ” ПРЕСЛЕДВА “ИВАНОВ МОТО-ПФОЕ”

В събота - 13 март, се играха срещите от поредния кръг на областния шампионат по волейбол.
В залата в град Каварна временният водач “Иванов Мото-Пфое” допусна втората си загуба през този шампионат. Волейболистите от “Локомотив” /с. Кардам/ не показаха никакво притеснение срещу бившите състезатели на “Добруджа” и се наложиха с 2:0 гейма над своите съперници. Кардамци се наложиха със същия резултат и над отбора на домакините.
В другите срещи: Каварна - Сенокос 2:1 гейма; “Иванов Мото-Пфое” - Каварна 2:0 гейма; Кардам - Сенокос 2:0 гейма.
В залата на УСШ състезателите от “Екип-2” отново не успяха да вземат победа, въпреки, че положиха максимум усилия да сторят това за първи път от началото на шампионата. Те загубиха с 0:2 и 1:2 съответно от приятелите си от “Екип-16” и Ген.Тошево.
Волейболистите от Екип-16”, въпреки пооределия си състав, наложиха своя стил на игра срещу добре комплектования състав на Росица и почти без проблеми победиха с 2:0 гейма. В последната среща отборът от Ген.Тошево,съставен предимно от юноши, беше почти готов да поднесе една малка изненада за “чичковците” от Росица, но в крайна сметка загуби с 1:2 гейма.
След този кръг начело е отборът на “Иванов Мото-Пфое” с 2 загуби, следван от “Локомотив” /Кардам/ - 3 загуби, “Екип-16” - 5 загуби и т.н.
Следващият кръг ще се проведе в залата на Генерал Тошево на 20 март от 9:00 ч., където ще се съберат всичките 8 отбора.