2024-04-19 @ 14:35 EEST
“МАТЕМАТИЦИТЕ” СЕ КЛАСИРАХА ЗА ЗОНАЛНОТО
СпортС участието на 10 отбора в залата на Ученическа спортна школа вчера се проведе областното първенство по баскетбол за ученици от пети до осми клас

Първото място при момчетата спечели съставът на ПМГ “Иван Вазов” /Добрич/, който във финалния двубой се наложи над ОУ “Асен Златаров” /Шабла/ с 41:28. Преди това “математиците”, водени от Добромир Русев, победиха отбора на ОУ “Антим I” /Балчик/ с 35:17. В срещата за 3-4 място момчетата от Балчик отстъпиха на СОУ “Н. Вапцаров” /Г. Тошево/ с 8:35. Интересни двубои предложи и първенството на момичетата. В първата среща съставът от с. Българево загуби от ОУ “Ас. Златаров” /Шабла/ с 32:8, а след това СОУ “Дора Габе” /Дч/ победи ОУ “Хр. Смирненски” /Оброчище/ с 37:6 и се класира за финала. До мача за първото място стигна и отборът на Шабла, надиграл ОУ “Хр. Смирненски” /Г. Тошево/ с 29:15. В двубоя за 3-4 място момичетата от Г. Тошево победиха състава от Оброчище с 10:4. Победител в първенството стана отборът на ОУ “Ас. Златаров” /Шабла/, наложил се на финала с 37:12 над СОУ “Д. Габе” /Дч/. Областните първенци се класират за зоналното първенство, което ще се проведе на 27 април във Варна. Днес в залата на УСШ е областното първенство по баскетбол за средношколци. Техническата конференция е в 9.00 ч., а в половин час по-късно започва първата среща. НДТ