2024-04-25 @ 21:52 EEST
ПЪРВО МЯСТО ЗА “ДОБРИЧ” В ГАБРОВО
СпортОтборът по вдигане на тежести “Добрич” с треньор Жанета Георгиева спечели първото място на републиканското първенство в Габрово. Нашите постигнаха успеха при момчета до 14 години.

Възпитаниците на Стефан Цончев и Тодор Кирчев от “Добруджа” заеха седма позиция от общо 14 тима. Шампионатът в града на сатирата и хумора е първи кръг от държавното първенство за всички възрастови групи. Утре двата добрички клуба ще се борят за първото място в отборното класиране при юношите до 20 години. От тима на “Добрич” с големи шансове за лидерските позиции в своите категории са Светослав Иванов, Айдън Яшар и Анани Ташев. Тежкоатлетите на “Добруджа” също имат амбиции за призови позиции при юношите. Това са Светлин Иванов и Владимир Петров /кат. до 56 кг/, Светослав Иванов и Енис Кенан/62 кг/, Тодор Лечев и Исмаил Идаедов /69 кг/, Калоян Кузманов /+105 кг/. При юношите третият добрички клуб по вдигане на тежести “Джим” ще има петима представители. Треньорът Диян Дейков ще разчита на двама състезатели при мъжете. Йордан Дейков ще вдига в кат. до 62 кг, а Трифон Иванов ще спори в надпреварата до 56 кг. НДТ