2024-04-20 @ 07:39 EEST
ПЕТО И СЕДМО МЯСТО ЗА ДОБРИЧКИТЕ
СпортВДИГАНЕ НА ТЕЖЕСТИ

Продължава успешното представяне на “Добрич” и “Добруджа” в първия кръг на републиканското първенство по вдигане на тежести в Габрово. В надпреварата при кадетите до 17 години тимът на “Добрич” с треньор Жанета Георгиева зае пето място в отборното класиране от общо 24 състава, а тежкоатлетите на “Добруджа” с наставници Стефан Цончев и Тодор Кирчев се наредиха на седма позиция. С голям принос за мястото на “Добрич” е Димчо Николов, който в категория до 77 килограма се класира на първо място и по този начин донесе ценни точки за отборното подреждане. Днес тежкоатлетите на двата състава ще спорят за призовите места във възрастовата група при юношите до 20 години. “Добрич” и “Добруджа” ще спорят за първите места, не само в отборното класиране, но и за лидерските позиции в отделните категории, тъй като имат силни състезатели. След юношите сили ще премерят мъжете, където ще се включат и състезателите на “Джим” /Добрич/ с треньор Диян Дейков. НДТ