2024-04-20 @ 04:01 EEST
ДОБРУДЖА ПОТЕГЛИ КЪМ "А" ГРУПА
СпортДобруджа - Академик /Свищов/ 2:0 /0:0/

Добруджа направи сериозна заявка за влизане в "А" група, а след последния си успех вече заема третото място във втора дивизия, което дава квота за елита. В мразовития съботен ден възпитаниците на Илия Илиев победиха само с 2:0 Академик /Свищов/. Гостите можеха да си тръгнат от Добрич с двуцифрена загуба, но "жълто-зелените" направиха множество пропуски през първото полувреме. Още в третата минута Павлин Тодоров уцели гредата на гостите. Три минути след това и "студентите" от Свищов пропуснаха да открият резултата. Кънчев се измъкна от защитниците на добричкия тим, но изстрелът му срещна страничната греда. Старт на канонадата от изстрели по посока на вратаря Цанков даде сърбинът Далибор Йованович, който от 25 метра накара вратаря на гостите със сетни усилия да избие в корнер. След това Генчев, Тодоров, Желев Георгиев и Кискинов пропиляха над 10 чисти положения за гол и превърнаха Цанков в герой на мача. Първото полувреме завърши при нулево равенство, но логиката възтържествува през втората част. Голът падна едва в 47-ата минута след техничен удар на Павлин Тодоров. В 83-ата минута резервата Ангел Кънчев надбяга защитата на Академик и направи 2:0. Кичуков и Тодоров направиха пропуски през вторите 45 минути, а гостите не отправиха нито един опасен удар към вратата на Илчев. След мача треньорът на тима от Свищов Георги Трендафилов каза, че Добруджа е най-добрият отбор, срещу неговите възпитаници са играли. Целта на "студентите" била да запазят мястото си в "Б" група, добави той. В следващия кръг добричлии пък ще почиват и затова главният мениджър Илия Илиев щял да направи малка промяна в тренировъчния процес. Той предвижда в сряда Добруджа да играе контрола с Фарул /Констанца/. "Възможностите на Ангел Кънчев са много по-големи. Той бе пуснат с посланието да вкара гол и го направи", каза на пресконференцията Илия Илиев.
Състави - Добруджа: Илчев, Кискинов, Д. Димитров, Славов, Петров, Йованович, Георгиев /85 - М. Желязков/, Желев, Тодоров, Ангелов /48 - Кичуков/, Генчев /60 - Кънчев/
Академик /Св/ : Цанков, Ж. Йорданов, Йончев, Й. Йорданов, М. Димитров /75 - И. Илиев/, Динков, Тасков, Терзийски /83 - Евгениев/, Борисов, Кънчев, Д. Димитров /80 - Кирилов/.
Голмайстори - 1:0 Павлин Тодоров /47/, 2:0 Ангел Кънчев /85/