2024-04-16 @ 13:24 EEST
БОРЕЦЪТ РУМЕН КОЛЕВ ТРИУМФИРА ВЪВ ВАРНА
СпортДобричлията Румен Колев спечели надпреварата в категория до 55 кг на силния международен турнир във Варна "Петко Сираков и Иван Илиев"

Добричлията Румен Колев спечели надпреварата в категория до 55 кг на силния международен турнир във Варна "Петко Сираков и Иван Илиев". Откритието на Петър Петров достигна до върха с екипа на Левски и се подготвя за предстоящото европейско първенство за кадети в Албена.
България спечели осем златни медала от 7-ия международен турнир по борба "Петко Сираков и Иван Илиев" в Двореца на културата и спорта. С повече титли се отчетоха класиците, които взеха 5, а при свободняците имаме трима шампиони. Ето и победителите в отделните категории:
Класически стил: 50 кг: Аргир Палазов (България), 55 кг: Атакан Юксел (Турция), 60 кг: Стоян Чобанов (България), 66 кг: Емилиан Тодоров (България), 74 кг: Матей Христов (България), 84 кг: Никола Стоянов (България), 96 кг: Атила Гюзел (Турция), 120 кг: Панагиотис Пападопулос (Гърция).
Свободен стил: 50 кг: Гогалтан Николае (Румъния), 55 кг: Румен Колев (България), 60 кг: Николай Куртев (България), 66 кг: Айетулан Йесил (Турция), 74 кг: Виечна Луказ (Полша), 84 кг: Мирослав Гешев (България), 96 кг: Салих Еринк (Турция), 120 кг: Ясин Килик (Турция).
Междувременно Международната федерация по борба (ФИЛА) прие новите промени на правилата, които ще влязат в сила след края на Олимпиадата в Атина. За промените се говореше преди много време, но те вече са факт. Срещите в една категория ще се провеждат в един ден, а не както бе до сега в два. Времетраенето им ще е в две части по 3 минути, а не в три части по две досега. Победител ще се излъчва в края на всяка част, а срещата се прекратява моментално при туш.