2024-04-25 @ 04:39 EEST
100-процентов актив за първите четири и в този кръг
СпортПретендентите за медалите останаха 4, след като Левски надделя с 1:0 над Славия. "Белите" ще бъдат пети в крайното класиране. Тази седмица е мегадербито между ЦСКА и Левски

Литекс спечели важни три точки при гостуването си на Черно море във Варна. Тимът на Люпко Петрович се наложи с 2:1 и запази шансовете си за титлата.
И двете попадения за ловчанлии вкара румънецът Еуген Трика, който се разписа в 60-ата и 81-ата минута на срещата. За Черно море точен беше Гошо Гинчев, който откри резултата в 22-ата минута от дузпа.

Лидерът Локомотив (Пд) се наложи със същия резултат над Беласица при гостуването си в Петрич и запази преднината си от 4 точки пред ЦСКА и Литекс.

Мартин Камбуров се разписа в 19-ата минута и изведе "смърфовете" напред.

Бела върна интригата в мача и първенството за малко след попадение на Жуниван в 63-ата минута обаче. Трите точки за Локомотив донесе сърбинът Дарко Спалевич с попадение в 71-ата минута. Спалевич бе изведен на празна врата от Екундайо Джайеоба и той не сгреши.

В Смолян Родопа победи Нафтекс с 1:0 и на практика осигури мястото си в "А" група за следващия сезон. Единственото попадение в мача вкара Манол Георгиев в 79-ата минута.

Видима-Раковски пък увеличи сериозно шансовете си да остане в елита след победа срещу Македонска слава с 3:2. Георги Георгиев откри резултата в 8-ата минута, а Ганчо Евтимов покачи на 2:0 14 минути по-късно. Мартин Подвързачов направи резултата класически в 53-ата минута. След третия гол гостие успяха да вкарат две попадения чрез Тодор Йонов в 58-ата минута и Георги Бижев в 64-ата минута.

Черноморец загуби с 0:1 от Марек в Бургас и подпечата визата си за "Б" група. Печатът върху нея беше сложен от Крум Бибишков, който се разписа в 81-ата минута на срещата.

Със здрава игра в защита Спартак (Вн) пък успя да спечели точка при гостуването на Ботев (Пд) - 0:0. Пред около 3000 зрители на стадион "Христо Ботев" "жълто-черните" изпуснаха да спечелят жизнено важна победа. Те създадоха много положения за гол, но нямаха шанс да вкарат. След мача стана ясно, че треньорът на Ботев Трифон Пачев обмисля да подаде оставка. Това съобщи самият той на пресконференцията след мача. Още в петък Левски победи Славия с 1:0.