2024-03-29 @ 18:13 EET
МОМЧИЛ НИКОЛОВ ОСТАНА С ЕДНА ТОЧКА
СпортЖивко Братанов от Локомотив 2000 /Пловдив/ победи добричлията Момчил Николов в четвъртия кръг на финалите на 68 държавно първенство по шахмат за мъже, което се провежда в столичния хотел "Рила".

Добруджанецът игра с белите фигури, но отстъпи и така остана с 1 точка в актива си до момента. Лидер с 3,5 точки продължава да бъде Иван Чепарнов, следван от Юлиян Радулски, Васил Спасов и Борис Чаталбашев, които имат по 2,5 точки. Класиралите се на първите три места добиват право на участие в Европейското индивидуално първенство за мъже в Анталия (Турция) от 14 до 31.05.2004 г. за сметка на БФШ.

Класиралите се на първо, второ и трето място получават съответно златен, сребърен и бронзов медал. Победителят получава купа на шампион на България, като за призьорите са предвидени и парични награди. Главен съдия на финалите от държавния шампионат е инж. Здравко Недев. НДТ