2024-03-29 @ 03:18 EET
Сребро за Еманоела Янкова и бронз за Мариета Събева от държавното по маратон
СпортОтлично се представиха състезателките на “Добруджа’ 99” Еманоела Янкова и Мариета Събева на държавното първенство по маратон, което се проведе вчера в столицата.

Възпитаничките на Николай Янков направиха много силно бягане и показаха, че са сред най-добрите у нас в най-тежката лекоатлетическа дисциплина. Еманоела Янкова, която имаше вече пет спечелени медала от Софийския маратон, отново демонстрира отлична форма и спечели сребърен медал, след като финишира втора с време точно 3 часа. С бронзовото отличие се окичи съотборничката й Мариета Събева, която пробяга разстоянието от 42 км 195 м за 3 часа и 12 минути. Спечеленото отличие е безспорен успех за талантливата състезателка, като се има предвид, че това бе дебютът й в маратона. Трябва да отбележим, че в първата десетка се наредиха още три добричлийки. Състезателката на “Добруджа - Сити Експрес” Радостина Герчева завърши на пето място. Непосредствено след нея финалната линия пресече състезаващата се за ЦСКА Илияна Няголова, а на седмо място в крайното класиране се нареди ветеранката Йовка Няголова, майка на Илияна. Победителка в маратона при жените стана Румяна Пановска от Велико Търново, която покри норматива за участие в олимпийските игри. Шампионската титла при мъжете спечели Петко Стефанов от Нова Загора. Неговото постижение - 2 ч. и 17 мин. - също е покрит норматив за Атина’ 2004.
В бягането на 15 км при жените Боряна Недкова, която по принцип трябва да се състезава при девойките младша възраст, зае четвърто място.

Сребро за Еманоела Янкова и бронз за Мариета Събева от държавното по маратон | 0 брой коментари | Регистрация