2024-04-20 @ 06:09 EEST
“Bad boys” - отново в борбата за медали
СпортСлед незавидното последно място, което заемаха “Лошите момчета” до този кръг на отборния турнир за момчета и момичета, организиран от тенисклуб “Добрич” на кортовете си на СК “Простор”, те решиха да напомнят за себе си

Четвъртият турнир от тенисверигата поднесе куп изненади и сериозна доза драматизъм. За първи път в предварителните групи борбата за призовите места във финалната фаза се реши изцяло посредством баражите. За първото място в първа група позабравените “Лоши момчета” играха с “Разбивачите”, които са водачи във временната ранглиста. В решителната среща капитанът на отбора Владко Русев успя да надделее над Ивайло Коев с 2:1 игри и класира отбора за финала. За третото място в тази група се пребори съставът на “Извънземните”, които преодоляха съпротивата на “Камикадзе” - също с 2:1 игри. Във втората група една нелепа дисциплинарна точка лиши “Пираните” от възможността да се борят за първото място в този кръг, което ги изпрати на баражи с отбора на “Титаните”. Велизар Шибилев се пребори с Кирил Манолов и “Титаните” играха с “Разбивачите” за 3-4 място в крайното класиране. Таня Лалова и Деси Станчева не паднаха по-долу от капитана си, което донесе на “Титаните” победа в този мач и трето място в този турнир. За първата позиция позабравените ”Bad boys” играха безупречно и надделяха над “Непобедимите” с 3:0 игри, с което отново се включиха в борбата за медалите. За петото място “Извънземните” изпратиха в гравитираща около последните места орбита “Пираните”, а състезателите на “Камикадзе” се задоволиха със седмото място.
Във временното класиране се получиха любопитни размествания. Въпреки не особено удачния турнир, “Титаните” оглавиха класирането с 46 точки. “Разбивачите” останаха втори с 42 точки. С бонус точките за победа над отбор, който е по-напред в класирането, тимът на “Лошите момчета” вече са трети с 40 точки. “Непобедимите” се задържаха на четвърта позиция с 35 точки, а “Извънземните” “дишат във врата им” с 31 точки. Отново с бонус точки “Пираните” изпревариха “Камикадзе” и с 28 точки са шести. На последните две места са “Камикадзе” с 24 и “Алигаторите” с 14 точки. Следващият турнир е предвиден за 29 май от 10 часа, на кортовете на тенисклуба на СК “Простор”.