2024-04-25 @ 03:08 EEST
ДВА СРЕБЪРНИ МЕДАЛА ЗА КРАСИМИР СТОЯНОВ
СпортОт 7 до 9 май в Бургас се проведе републиканското първенство по кикбокс за всички възрасти в стиловете семиконтакт и лайтконтакт.

Състезанието премина при изключително голяма масовост. Доказателство за това е фактът, че над 30 клуба от цялата страна имаха свои представители в шампионата. Сред тях бяха “Интер” /Бс/, “Аякс” /Бс/, “ИККЕН - Лукойл” /Сф/, “Арис” /Вр/, както и варненските клубове. Именно те доминираха в отделните възрастови групи. Достойно се представи и добричкият клуб “Будо”, честта на който защитаваха двама състезатели. Красимир Стоянов спечели два сребърни медала - в двата стила - в кат до 51 кг при мъжете. При дебюта си в републиканско състезание Борислав Добрев стигна до четвъртфинал в кат до 63,5 кг в стила лайтконтакт при юношите старша възраст. Там той отстъпи на Христо Христов /СК “Олимп”, Вн/, който стана шампион в тази категория. От треньора на добричките състезатели Явор Желев научихме, че поради контузии първенството са пропуснали най- опитните в клуба. Научихме още, че поради липса на средства, както и заради травмите на основните състезатели, шампионатът в Бургас вероятно ще се окаже последното състезание за “Будо” за този сезон.