2024-04-23 @ 21:49 EEST
ШЕСТ МЕДАЛА ЗА "ДОБРУДЖА'99" ОТ СЛОВАКИЯ И АВСТРИЯ
СпортСъстезателите на “Добруджа’ 99” се представиха повече от успешно на международните турнири по спортно ходене, които се проведоха в Словакия и Австрия.

Възпитаниците на Николай Янков за пореден път доказаха, че могат много в тази лекоатлетическа дисциплина. В 35-то издание на турнира по спортно ходене в Борски Миколаш /Словакия/ те спечелиха три медала, което е безспорен успех, като се има предвид, че в състезанието взеха участие спортисти от Италия, Австрия, Германия, Полша, Литва, Унгария, Чехия, както и от най-добрите клубове на Словакия. Първото отличие за “Добруджа’ 99” спечели Костадин Митев - бронзов медал на 2000 м при момчетата до 13-годишна възраст. В първенството на девойките младша възраст добричкият клуб завоюва два медала - Невена Стефанова се окичи със сребро, а Жулиета Пламенова - с бронзово отличие на 5000 м. В тази възрастова група Костадин Стоянов завърши пети на 5000 м. Малко не достигна на Галина Мирославова да намери място сред призьорите на 3000 м при момичетата до 14-годишна възраст - тя финишира четвърта, а Надежда Тошкова - шеста.
Достойно се представиха нашите лекоатлети и на открития турнир по спортно ходене на Австрия, проведен на 23 май във Виена. Три медала спечелиха представителите на добричкия клуб при младшата възраст. Невена Стефанова завърши втора на 5000 м, а непосредствено след нея финалната линия пресече съотборничката й Жулиета Пламенова. На същата дистанция бронзово отличие спечели и Костадин Стоянов.

ШЕСТ МЕДАЛА ЗА "ДОБРУДЖА'99" ОТ СЛОВАКИЯ И АВСТРИЯ | 0 брой коментари | Регистрация