2024-03-29 @ 16:10 EET
ТЕРВЕЛ СТАНА КОМПЛЕКСЕН ПОБЕДИТЕЛ
Спортв състезанието по пожаро-приложен спорт за професионалисти

Районната служба "Пожарна и аварийна безопасност" от Тервел стана комплексен победител на провелото се в края на миналата седмица в същия град областно състезание по пожаро-приложен спорт за професионалисти. В надпреварата участваха отбори от всички районни служби в Добричка област. Второ място в комплексното отборно класиране заеха огнеборците от I РС "ПАБ"-Добрич, а трето - РС "ПАБ" в Балчик.
В индивидуалната дисциплина "Щурмуване на учебна кула до 4-ти етаж" първи е гл.серж. Драгомир Стойчев /Тервел/, втори - гл.серж. Петър Михайлов /Добрич/, трети - гл.серж. Георги Михайлов /Добрич/. В другата индивидуална дисциплина - "100-метрова пътека с препятствия", тримата отново заеха съответно първо, второ и трето място. 41-годишният главен сержант Георги Михайлов бе най-възрастният участник. Той е бивш национален състезател и републикански шампион.
Отборът на РС "ПАБ"-Тервел, стана първи в дисциплината "Щафетно бягане 4 по 100 метра с препятствия". Второто място зае съставът на Първа РС "ПАБ" от Добрич, а трето - огнеборците от Генерал Тошево. Тервел и Добрич заеха първо и второ място и в четвъртата дисциплина - "Бойно разгръщане от мото-помпа". Трети стана отборът от Балчик.
Републиканското първенство по пожаро-приложен спорт ще се проведе от 9 до 11 юни в Пловдив. В него ще участва сборен отбор от пожарникари от службите в Добричка област.