2024-04-25 @ 16:15 EEST
ТРАУРЕН ДЕН ЗА ДОМАКИНА ПОРТУГАЛИЯ
Евро 2004Гърция победи с 2:1 Португалия в първия мач на Евро 2004

Гърция победи с 2:1 домакина Португалия в първия мач от Евро 2004. Пред 48 671 зрители на стадион "Драгао" в Порто отборът на Ото Рехагел взе неочаквано, но заслужено три точки. Йоргос Карагунис откри резултата в 7-та минута с мощен удар от 25 метра. В 52-та Ангелос Басинас (на снимката) от дузпа отбеляза втори гол за Гърция - 2:0. До края португалците успяха да вкарат само едно попадение чрез Кристияно Роналдо в 93-та минута. В другия мач от група А първото полувреме Испания и Русия завършиха 0:0.