2024-04-25 @ 15:27 EEST
ПРИКАЗКАТА ЗА ГЪРЦИЯ ПРОДЪЛЖАВА
Евро 2004Гърция се класира на четвъртфиналите на Европейското първенство по футбол за пръв път в своята история, въпреки загубата си с 1:2 от Русия в последния мач от група "А" на надпреварата.

Тимът на Ото Рехагел, който победи на старта Португалия и направи реми с Испания, завърши на второ място в групата, което му отрежда за съперник в следващата фаза победителя от група "В".

Руснаците, които нямаха шанс да продължат напред още преди този мач, играха отлично и спечелиха първите си точки в турнира. Футболистите на Георгий Ярцев стартираха отлично в мача на стадион "Алгарве", като поведоха още във втората минута чрез Дмитрий Кириченко.

Нападтелят се въдзползва от грешка на Константинос Кацуранис и отбелязва най-бързия гол в историята на турнира.

В 17-ат миннута Дмитрий Буликин засече с глава центриране от корнер и прати топката във вратата на Никополидис за 2:0.

Нападателят на Гръция Зисис Вризас оформи крайния резултат в 43-ата минута, когато овладя пас в полето на Русия и с лекота прехвърля Малафеев.