2024-04-19 @ 12:09 EEST
ДОБРИЧ С ДВАМА ШАМПИОНИ В ТЕЖКАТА АТЛЕТИКА
СпортСъстезателите по вдигане на тежести на "Добруджа" и "Добрич" отново са сред най-добрите на държавния личен шампионат в Хасково

Двама добричлии станаха шампиони на държавния личен шампионат по вдигане на тежести в Хасково. При юношите старша възраст Светослав Маринов от клуб "Добруджа" триумфира в категория до 62 кг. Възпитаникът на Стефан Цончев и Тодор Кирчев вдигна в "изхвърлянето" 105 килограма, а в "изтласкването" - 130 кг. В категория +105 кг на подиума ще се качи Калоян Кузманов, съобщи треньорът Цончев. Днес "Добруджа" ще има състезателка при кадетките. Честта на тима ще защитава Александрина Петкова.
Успешно се представят и състезателите на клуб "Добрич" с треньор Жанета Георгиева. Анани Ташев стана шампион в категория до 77 кг. Първенецът на България постигна резултат от 125 кг в "изхвърлянето", а после бе безкомпромисен и във второто движение "изтласкване", където вдигна над главата си 160 кг. Това е трета шампионска титла за Анани и първа във възрастовата група - юноши до 20 години. При 69-килограмовите Айдън Яшар стана вицешампион. Тежкоатлетът завърши първенството със 120 и 155 кг, а победител стана Мехмед Фикретов с 122 и 165 кг. В тази категория Светослав Иванов се нареди пети. На второ място при кадетите до 77 кг се нареди Димчо Николов, който завърши състезанието с общ сбор от 255 кг. В тази възрастова група Джемайдин Исмаил е четвърти, съобщи Жанета Георгиева. Тя очаква още два медала при мъжете и достойно представяне при девойките днес.