2024-04-24 @ 17:51 EEST
СВЕТОВНА ЛИГА ПО ВОЛЕЙБОЛ: БЪЛГАРИЯ-ЯПОНИЯ 3:1
СпортБългарският волейболен отбор запази шансове за първото място в групата

България запази шансове за първото място в Груп Б на Световната лига по волейбол за мъже след като победи Япония с 3:1 гейма /29:27, 25:21, 23:25, 25:23/ при първото си гостуване в Токоразава. В другата среща от групата Франция победи много трудно Полша с 3:2 гейма /25-22, 26-24, 22-25, 22-25, 17-15/. Само първите отбори в трите групи и домакинът Италия се класират за финалната четворка на турнира в Рим от 16-и до 18-и юли. Японците, които са пълен аутсайдер в групата със 7 загуби до момента, се опитаха да вземат максималното от мача с българите, но бяха безпомощни пред високата блокада и силната атака на играчите на Брунко Илиев.