2024-03-29 @ 18:25 EET
ЧЕТИРИ ТИТЛИ ЗА ТЕЖКОАТЛЕТИТЕ НА "ДОБРИЧ"
СпортОтлично се представиха състезателите на спортен клуб “Добрич” на проведения в Хасково държавен шампионат по вдигане на тежести. Възпитаниците на четирикратната европейска шампионка Жанета Георгиева спечелиха четири титли. В първенството на мъжете Митко Петров постигна 330 кг в двубоя и заслужено се окичи със златното отличие в категория до 94 кг. Поредното си силно състезание направи и Анани Ташев. В кат. до 77 кг при юношите до 20-годишна възраст талантливият добричлия стана първи и в двете движения с много добри резултати - 125 кг в изхвърлянето и 160 кг в изтласкването.

Така той спечели третата си шампионска титла и за пореден път доказа големите си възможности. В тази възрастова група “Добрич” спечели още една титла - в кат. до 53 кг при девойките Светлана Димитрова стана първа със 117 кг в двубоя. Четвъртия златен медал завоюва Светослав Юлиянов - при момчетата до 14-годишна възраст той постигна 115 кг в двубоя и бе недостижим при 50-килограмовите. Освен това възпитаниците на Жанета Георгиева спечелиха още четири медала в двубоя - три сребърни и един бронзов. Със сребро се окичиха Димчо Николов - кат. до 77 кг при кадетите, Айдън Яшар - кат до 69 кг, Андриян Киров - кат. до 30 кг при 14-годишните, а Христо Александров се нареди на трето място в кат. до 35 кг при децата. В кат. до 40 кг при 14- годишните Павел Димов спечели бронзов медал в движението изхвърляне, а в двубоя зае четвърто място. Ето какво сподели след първенството треньорката Ж. Георгиева : “Много съм доволна от представянето на нашите състезатели. Миналата година спечелихме една титла, а сега - четири. Този факт говори достатъчно.”