2024-04-24 @ 21:49 EEST
ТРИ ЧЕРВЕНИ КАРТОНА НА ПЪРВАТА КОНТРОЛА НА ДОБРУДЖА
СпортВ първата си контрола от предсезонната си подготовка Добруджа завърши наравно 2:2 със състава на Колхети /Грузия/, който приключи осми място в първенството на своята страна.

Резултата откриха гостите в 25 мин. чрез Шаламолидзе, който бе точен от пряк свободен удар. Добруджанци изравниха в 33 мин., когато след удар на Георгиев от границата на наказателното поле Кискинов отклони топката в мрежата. Четири минути преди края на първото полувреме след перфектно подаване на Кънчев Веселени Начев с премерен удар вкара втория гол за "жълто-зелените". В самия край на полувремето Кутатиладзе изравни, след като бе изведен сам срещу Каравелев. В средата на второто полувреме Мехмед бе фаулиран грубо и последваха грозни сцени. Главният съдия извади червени картони на Кискинов и Гучия, а в началото на втората част заради втори жълт картон терена напуска и Тодуа.
Добруджа : Каравелев, Димитров, Кискинов, Стоянов, Георгиев, Кирилов, Начев, Петров, Тодоров, Кичуков, Кънчев /Флоров, Радомиров, Мехмед, Симеонов, Радев, Сабриев, Господинов, Иванов, Коев, Ангелов, Марков/
Колхети /Поти, Грузия/: Челия, Акобия, Кукидзе, Четанава, Горозия, Гучия, Кабиладзе, Такадзе, Шаламолидзе, Кутатиладзе, Тодуа /Мовичахия, Маргилидзе, Чедия, Нарсия/
Голмайстори: 0:1 Шаламолидзе /25/, 1:1 Кискинов /33/, 2:1 Начев /41/, 2:2 Кутатиладзе /45/
Жълти картони: Димитров, Кънчев, Акобия, Такадзе, Шаламолидзе, Тодуа
Червени картони: Кискинов, Гучия, Тодуа