2024-04-26 @ 02:13 EEST
МИХАЕЛ ШУМАХЕР СПЕЧЕЛИ ГРАН ПРИ НА ВЕЛИКОБРИТАНИЯ
СпортСъстезанието за Гран При на Великобритания се превърна в пореден триумф за отбора на Ферари. Перфектна тактика донесе 10-та победа на Михаел Шумахер за сезона, от общо 11 старта.

Шуми стартира от четвърта позиция, но в 14-та обиколка влезе в бокса – 9,3 секунди, излезе преди Кими Райконен и така стана лидер на колоната. Разликата между двамата бе 1,3 секунди, защото Кими загуби доста време в периода, след като направи първото си влизане в бокса. Така до края на състезанието Шуми водеше и не изпусна първата позиция. Пилотът на Минарди Джанмари Бруни отнесе механика, който го зарежда с гориво, след като потегли преди маркучът да е откачен от колата. Спря веднага в бокса, а след това продължи състезанието. Пилотът на Рено Ярно Трули се разби в мантинелата, а на пистата се появи кола за сигурност 17 обиколки преди края. През това време Райконен (Макларън) влезе в бокса - 7,7 секунди, същото направи и Рубенс Баричело (Ферари) – 8,5 секунди. Шумахер остана с две влизания в бокса, но финишира първи. Втори остана Райконен, а трети - Баричело.
Класиране в Гран при на Великобритания на пистата "Силвърстоун":
1. Михаел Шумахер (Германия, "Ферари")
2. Кими Райконен (Финландия, "Макларън Мерцедес") на 2,1 секунди
3. Рубенс Баричело (Бразилия, "Ферари") на 3,1 сек.
4. Дженсън Бътън (Великобритания, "БАР Хонда") на 10,6 сек.
5. Хуан Пабло Монтоя (Колумбия, "Уилямс БМВ") на 12,1 сек.
6. Джанкарло Фисикела (Италия, "Заубер") на 12,8 сек.
7. Дейвид Култард (Великобритания, "Макларън Мерцедес") на 19,6 сек.
8. Марк Уебър (Австралия, "Ягуар") на 23,7 сек.
Отпаднали: Джорджо Пантано ("Джордан"), Ярно Трули ("Рено"), Жолт Баумгартнер ("Минарди"), Оливие Панис ("Тойота").

МИХАЕЛ ШУМАХЕР СПЕЧЕЛИ ГРАН ПРИ НА ВЕЛИКОБРИТАНИЯ | 0 брой коментари | Регистрация