2024-04-25 @ 12:09 EEST
ГАЛИН КОСТАДИНОВ ТЛАСКА НА ОЛИМПИАДАТА НА 18 АВГУСТ
СпортНа 13 или 14 август Галин Костадинов ще отпътува за Олимпийските игри. Това съобщи състезателят за НДТ.

От БФЛА информирали добричлията, че трябва най-късно на 14 август да замине за Атина. Четири дни по-късно, на 18 август от 10 часа, е квалификацията на неговата дисциплина "тласкане на гюле". Тези дни Галин и неговият треньор Иван Петров ще бъдат наясно с подготовката на лекоатлета до началото на олимпийските игри. Той е получил покана да бъде на лагер сбор, който да започне в края на юли и да продължи до края на първата седмица на август.
На международния лекоатлетически турнир за купа "Агора" в София гюлетласкачът е спечелил първо място с 19.25 м. "Нямах възможност да тласна повече, защото бях изморен от дългия път", коментира представянето си Галин Костадинов. Той не е могъл да се добере до наградния фонд, от който са се облажили само първите десет състезатели. В крайното класиране по точки, в което попадат състезатели от всички дисциплини, Галин заема 14 място. НДТ

ГАЛИН КОСТАДИНОВ ТЛАСКА НА ОЛИМПИАДАТА НА 18 АВГУСТ | 0 брой коментари | Регистрация