2024-03-29 @ 14:59 EET
ВОЛЕЙБОЛ: БЪЛГАРИЯ - ИТАЛИЯ 0:3
Спорт България загуби с 0:3 от Италия, ще играе за трето място в Световната лига

Рим. Бълтария загуби с 0:3 (21:25, 18:25, 21:25) от Италия за 63 минути на полуфинала във финилната четворка на Световната лига. В препълнената зала “Палалотоматика” нашите започнаха с Николай Иванов, Матей Казийски, Евгени Иванов, Пламен Константинов, Владимир Николов и Христо Цветанов. Българите поведоха с 6:3, но набързо загубиха аванса си и “адзурите” изравниха до 7:7. После играта вървеше точка за точка. При 21:21 грешки на Матей Казийски и на 2 пъти на Владо Николов доведоха до загуба с 21:25 за 20 минути. Във втория гейм нашите играха отпуснато и закономерно отстъпиха с 18:25, след като нито за момент не оказаха сериозна съпротива на домакините. Българите поведоха с 9:4 в третия гейм, но отново се отпуснаха и италианците изравниха при 12:12. Нашите оставиха домакините да поведат и в края загубиха с 21:25.
Утре в спор за трето място българите ще играят с победения от другия полуфинал Бразилия – Сърбия и Черна гора, който започва в 22.00 ч. тази вечер