2024-04-25 @ 12:30 EEST
БЪЛГАРИЯ ЗАГУБИ С 0:3 ГЕЙМА ОТ СЪРБИЯ И ЧЕРНА ГОРА
СпортРим. България загуби с 0:3 (23:25, 19:25, 20:25) от олимпийския шампион Сърбия и Черна гора в мача за третото място във финалния турнир на Световната лига.

В зала “Палалотоматико” нашите допуснаха невероятни грешки и нелепо загубиха първия гейм. Българите започнаха в състав Николай Иванов, Владимир Николов, Христо Цветанов, Матей Казийски, Пламен Константинов, Евгени Иванов и либеро Теодор Салпаров и със самочувствие поведоха с 10:5 и 15:11. Те обаче допуснаха срив в играта и позволиха на "плавите" да стопят аванса до 16:15. Българите отново дръпнаха с 21:17 и 23:20, но поредни грешки на Матей Казийски и Владо Николов позволиха на сърбите да спечелят с 25:23. Волейболистите ни паднаха с 19:25 във втория гейм. Те поддържаха равновесие до 6:6, но постепенно отстъпиха инициативата. При 8:10 треньорът Брунко Илиев извади колебливия Владо Николов и го смени с Костадин Стойков. Нашите се стабилизираха до 15:17 и тогава Христо Цветанов направи ас. Последваха поредни грешки на волейболистите ни и сърбите се възползваха да вземат гейма. В третия българите поведоха с 6:4, 8:5, но позволиха на сърбите да обърнат резултата с 9:11. След това при 14:14 Пламен Константинов постигна ас и нашите поведоха за последно, но бързо позволиха на сърбите отново да дръпнат с 20:17. Българите успяха да се доближат с 19:20, но отново след поредни грешки в посрещането и на мрежата загубиха с 20:25.
Въпреки третата загуба в турнира България повтори престижното класиране отпреди 10 години, когато отново бяхме четвърти при дебюта си във финалите на Световната лига и също под ръководството на Брунко Илиев.
IAF/NDT

БЪЛГАРИЯ ЗАГУБИ С 0:3 ГЕЙМА ОТ СЪРБИЯ И ЧЕРНА ГОРА | 0 брой коментари | Регистрация