2024-04-26 @ 02:49 EEST
КОПА АМЕРИКА: БРАЗИЛИЯ РАЗБИ МЕКСИКО СЪС СЪДИЙСКИ БОНУС
Спорт Пиура, Перу. Бразилия разби Мексико с 4:0 в последния четвъртфинал за “Копа Америка”, но разгромът започна с много спорна дузпа в 28-ата минута, когато реферът Оскар Руис даде наказателния удар за интервенция на вратаря на Мексико Освалдо Санчес срещу Адриано.

Многократните телевизионни повторения обаче убеждават, че нарушение нямаше. Алекс превърна дузпата в гол, а световните агенции припомниха, че същият Руис даде 3 дузпи за Бразилия срещу Аржентина в световната квалификация миналия месец, вкарани до една от Роналдо. Адриано (на снимката вдясно) и Клеберсон бяха в основата на заплахите за мексиканците, но в по-равностойното първо полувреме и особено до спорната дузпа мексиканците опонираха достойно на световните шампиони и имаха своите шансове чрез Алтамирано, Валдес, Баутиста. Адриано удвои в 65-ата минута, след като получи удобна топка в наказателното поле. 13 минути по-късно пак той наказа грешка на вратаря Санчес. Резервата Рикардо Оливейра довърши обезсърчените мексиканци 4 минути преди края. На полуфиналите Бразилия ще играе с Уругвай, а Колумбия с Аржентина. Състави: Мексико – Освалдо Санчес, Рикардо Осорио (33 Ектор Алтамирано), Дулио Давино, Рафаел Маркес, Омар Бричено, Салвадор Кармона, Павер Пардо, Херардо Торадо (61 Харед Борхети), Октавио Валдес, Адолфо Баутиста, Хесус Арелано (74 Даниел Осорно); Бразилия – Хулио Сезар, Маикон, Луизао, Хуан, Густаво Нери, Ренато, Клеберсон, Алекс, Еду, Адриано, Луиш Фабиано (77 Рикардо Оливейра). Рефер – Оскар Руис (Колумбия).
IAF/NDT

КОПА АМЕРИКА: БРАЗИЛИЯ РАЗБИ МЕКСИКО СЪС СЪДИЙСКИ БОНУС | 0 брой коментари | Регистрация