2024-04-17 @ 00:57 EEST
УРУГВАЙ СТАНА БРОНЗОВ МЕДАЛИСТ НА КОПА АМЕРИКА
СпортОтборът на Уругвай зае трето място на турнира Копа Америка след победа над Колумбия с 2:1. Висенте Санчес, който пропусна решителната дузпа в полуфинала срещу Бразилия, донесе победата на wругвайците, с гол 10 минути преди края.

Уругваецът Фабиан Естояноф даде аванс на своя отбор още в третата минута, а отборът му доминираше през първото полувреме, въпреки че от титулярите на терена бяха само защитниците Джо Бисера и Карлос Диого.

През втората част Колумбия изравни играта и на свой ред създаде опасности пред вратата на уругвайците, но изравнителният гол падна в 71-та минута от дузпа, реализирана от Серхио Ерера. Спорът беше решен в 80-та минута, кокато Висенте Санчес елегантно прехвърли колумбийския вратар Хуан Карлос Енао за крайното 2:1.

Победата сложи край на серията на Уругвай от шест мача без победа над Колумбия от 1995-а година насам, включително и срамното 0:5 в световните квалификации преди месец. Капитанът Паоло Монтеро и нападателите Дарио Силва и Ричард Моралес ще кажат сбогом на националния отбор на Уругвай.

Финалът между грандовете Аржентина и Бразилияе е в неделя вечер от 23 часа българско време и ще бъд е предаван пряко по ВВТ.