2024-04-25 @ 23:02 EEST
ЛЕВСКИ РАЗБИ СЛАВИЯ В ПЪРВОТО СТОЛИЧНО ДЕРБИ ЗА СЕЗОНА
СпортСофия. Левски разгроми Славия с 3:0 в мач от 1-ия кръг на “А” група. В герой за “сините” в 113-ото издание на най-старото столично дерби се превърнаха Емил Ангелов, Димитър Телкийски и Тодор Колев.

Левски разби Славия в първото столично дерби за сезона

Това бе успешен дебют и за новия старши треньор на Левски Станимир Стоилов.
В 33-ата минута Телкийски проби отдясно, центрира остро и непокритият Емил Ангелов засече топката в мрежата от 9 метра. В 40-ата минута “сините” имаха отлична възможност да решат мача твърде рано. Защитникът Янко Вълканов събори Георги Чиликов в пеналта и реферът Момчил Врайков без колебание посочи бялата точка. Ветеранът Даниел Боримиров обаче би несериозно и пропусна дузпата. Изстреляната от халфа топка се отби от десния страничен стълб. В 42-ата минута Благой Георгиев би опасно от пряк свободен удар, но Иванков с мъка изби в корнер.
В 50-ата минута вратарят на “белите” Славчо Тошев излезе извън наказателното поле и повали втурналия се в атака Чиликов. Съдията веднага показа червен картон на Тошев. Треньорът на Славия Ратко Достанич извади от игра халфа Велимир Иванович, а на негово място трябваше да пусне резервния вратар Армен Амбарцумян. Димитър Телкийски изпълни прекия свободен удар по перфектен начин и прониза десния ъгъл на вратата за 2:0 за Левски.
Резервата Тодор Колев оформи крайното 3:0. Нападателят засече с глава центриране от корнер и препарира Амбарцумян. Футболистите са допълнително затруднени в действията си от тежкия терен на “Георги Аспарухов”. ФОКУС

ЛЕВСКИ РАЗБИ СЛАВИЯ В ПЪРВОТО СТОЛИЧНО ДЕРБИ ЗА СЕЗОНА | 1 брой коментари | Регистрация
Автор: Anonymous да 2004-08-11 @ 15:33 EEST
ami to vse pak e levski we nei cska da srami balgariq v kipar y! samo levski:)))vii ste