2024-04-19 @ 10:14 EEST
Левски победи Модрича с 5:0
СпортСофия. Левски победи с 5:0 тима от Босна и Херцеговина Модрича на стадион “Георги Аспарухов” в първия мач от втори предварителен кръг на турнира за Купата на УЕФА.

Така българският отбор обезмисли реванша и почти сигурно си осигури място в следващия кръг.
“Сините” поведоха още в 5-ата минута, след като защитникът на гостите Сретен Васич си вкара красив автогол с глава. След центриране и пас на Чиликов към Емил Ангелов, футболистът на босненския тим направи вратаря на собствения си отбор безпомощен. В 12-ата минута пък Чиликов реализира отлично центриране отдясно на Димитър Телкийски. Левски успя да реализира два гола и след почивката за 4:0 В 71-ата минута гостите останаха с човек по-малко, след като Земличевич бе изгонен за втори жълт картон. Заучено положение от пряк свободен удар доведе до 3:0. В 77-ата минута Илиян Стоянов подаде към Телкийски, който намери Чиликов в малкото наказателно поле и нападателят не сгреши. Две минути по-късно отново Телкийски намери Чиликов през центъра и той реализира своя хеттрик. Левски доминира тотално и през второто полувреме, като гостите почти не минаваха центъра. Две минути преди края ново центриране на Телкийски отляво на вратата на Модрича намери Тодор Колев, който отправи силен удар с глава. Вратарят на гостите отрази, но топката попадна в Емил Ангелов, който реализира петия гол за "сините". ФОКУС/НДТ

Левски победи Модрича с 5:0 | 0 брой коментари | Регистрация