2024-04-25 @ 15:25 EEST
Италианец спечели първия златен медал във фехтовката
Атина 2004 Атина. Италианецът Алдо Монтано спечели първия златен медал във фехтовката. Той зае първото място на сабя, след като победи унгареца Золт Немжик с 15:14 в драматичен финален сблъсък.

25-годишният Монтано обърна срещата, въпреки че губеше с 1:5 в началото. Италианецът е бронзов медалист от последното световно първенство, провело се в Хавана през миналата година.
Бронзовият медал на сабя спечели украинецът Владислав Третяк, който спечели с 15:11 битката за третото място срещу Дмитри Лапкес от Беларус.
FOCUS

Италианец спечели първия златен медал във фехтовката | 0 брой коментари | Регистрация