2024-04-20 @ 02:33 EEST
Не морето, а пороен дъжд и два гола удавиха Академик в Албена
Спорт
Добруджа взе победа № 550 от участията си в "Б" група, след като надигра Академик /Св/ с 2:0

Втора поредна домакинска победа постигнаха футболистите на Добруджа. Възпитаниците на Валентин Пейчев надделяха с 2:0 над Академик /Свищов/ с голове на Ангел Кънчев и Веселин Начев. Срещата бе голямото дерби в историята на "Б" група, след като преди този мач във вечната ранглиста на "Б" група Академик бе лидер с 1922 точки, а Добруджа заемаше втората позиция с 1919 точки. Успехът на добруджанци над "студентите" ги изравни на върха с тима от Свищов и в най-скоро време ще ги направи еднолични лидери. Победата на Добруджа бе № 550 в историята на клуба във втора дивизия. От 39 си участия в "Б" група нашите имат 272 ремита и 451 загуби.
Веднага след първоначалния съдийски сигнал добричлии трайно се настаниха в половината на студентите. В 34 минута невероятен пропуск направи Антон Димитров, който от три метра пропусна една от най-чистите ситуации в мача. Играчът на Добруджа бе оставен непокрит, но стреля в аут. В следващата атака вратарят Цанков спаси силен удар на Тодоров, а минута по-късно Иво Кискинов получи топката след корнер, отправи удар с глава, но право в ръцете на свищовския страж. В 38 минута Йончев можеше да си отбележи автогол, но коженото кълбо уцели гредата. Резултатът бе открит от Ангел Кънчев в 45 минута. Той бе изведен в стрелкова позиция и със силен удар разстреля вратаря на Академик за 1:0. По-рано през първото полувреме с гола се разминаха Антон Димитров, Павлин Тодоров и Георги Кичуков. От 15 до 30 минута невероятната публика гледаше мача отвън стадиона в знак на протест срещу това, че Добруджа играе в Албена, а не в Добрич. Пороен дъжд се изсипа през второто полувреме. Това бе и причината добричлии да намалят оборотите, от което се възползваха гостите. В 62 минута Кленов се опита да прехвърли Илчев, но вратарят на добруджанци отклони коженото кълбо с върха на пръстите си. Седем минути след това Йончев стреля опасно, но топката бе уловена от стража на "жълто-зелените". В ответната атака Наско Георгиев също се опита да прехвърли вратарят на студентите, но и той не успя. "Студентите" бяха близо до гола в 77 минута, когато защитата на Добруджа бе принудена да избива от голлинията. Пет минути по-късно добричлии нанесоха своя удар в мача. Венци Желев спря топката с гърди в наказателното поле, подаде на Веселин Начев и той с бомбен удар опъна мрежата за крайното 2:0. До края на срещата, която се доигра в полумрак, пропуски направиха Симеонов и Начев. След мача се разбра, че клубният автобус на Добруджа отново е щял да катастрофира. Този път, на отиване към Албена, се е наложило да бъде сменена повредена част.
Състави: Добруджа - Илчев, Петров, Флоров, Димитров, Господинов /52 - Желев/, Тодоров, Симеонов, Георгиев, Кичуков /84- Ангелов/, Кискинов, Кънчев /63 - Начев/
Академик /Св/ - Цанков, Йончев, Нончев, Ганев, Андреев /46 - Цанков/, Терзийски /80 - Динков/, Кирилов, Георгиев, Кленов, Христов, Илиев /60 - Младенов/
Голмайстори: 1:0 Кънчев /45/, 2:0 Начев /83/
Жълти картони: Петров и Кичуков от Добруджа, Терзийски и Георгиев от Академик
Главен съдия: Димитър Костов от Бургас
Помощник съдии: Николай Христов и Тодор Богданов от Бургас
Стадион "Албена 1" - 250 зрители

Не морето, а пороен дъжд и два гола удавиха Академик в Албена | 0 брой коментари | Регистрация