2024-04-19 @ 19:12 EEST
СПОРТНИ ВЕСТИ
СпортШАХМАТ
Добричкият шахматист Момчил Николов оглави класирането на турнира в Слънчев бряг.

ШАХМАТ
Добричкият шахматист Момчил Николов оглави класирането на турнира в Слънчев бряг. В изминалия пети кръг той победи Диян Божков от Шумен и вече има 4,5 от 5 възможни точки. Във временното класиране Николов дели първото място с още трима участници. В следващия шести кръг той ще се изправи срещу Владимир Петков, който също има 4,5 точки.
ЛЕКА АТЛЕТИКА
Нови два медала спечели добричлийката Йовка Няголова от клуб "Добруджа Сити-експрес". В планинското бягане на Черни връх, което е включено в календара на БФЛА, тя се окичи с бронзово отличие при жените на 11 км и зае първо място в надпреварата при жените над 35 години, където измина 7 км. "Трасето бе изключително трудно, а конкуренцията голяма, при наличието на лекоатлети от цялата страна" - каза Няголова.
Днес от 15.30 часа в градския парк "Св. Георги" СКЛА "Добруджа Сити-експрес" организира традиционния лекоатлетически пробег "Добруджа", който се провежда в чест на празника на града - 25 септември. Тази година за медалите и предметните награди ще спорят само ученици.