2024-04-25 @ 19:01 EEST
България с първа победа в квалификациите за "Уърлд Гран При"
СпортАнкара. Женският ни национален отбор по волейбол постигна първата си победа в квалификациите за турнира "Уърлд Гран При" в турската столица Анкара.

След три поредни загуби, днес възпитаничките на старши-треньора Димитър Каров надиграха с 3:0 гейма аутсайдера Румъния, но успехът им е само за престиж, тъй като те вече загубиха шансове да се класират за най-комерсиалния турнир при жените на международната федерация. В отделните части българките спечелиха с 25:17, 25:23, 25:22 за 1 час и 9 минути.
Нашите започнаха в състав Илиана Гочева, Любка Дебърлиева, Радосвета Тенева, Анета Германова, Елена Колева, Страшимира Филипова и Мария Филипова - либеро, като в хода на мача треньорът не направи промени и тези състезателки останаха на терена до края. Най-резултатна беше Радосвета Тенева с 19 точки, а още 17 добави Елена Колева. Капитанът на тима Анета Германова се отчете с 8 точки, колкото реализира и Илиана Гочева.
Днес има още два мача: Холандия – Германия и Полша – Турция. Националният ни отбор приключва участието си в квалификациите утре с мач срещу лидера във временното класиране Холандия. Преди това нашите отстъпиха с по 0:3 гейма пред тима на домакините, еврошампиона Полша и Германия.

България с първа победа в квалификациите за "Уърлд Гран При" | 0 брой коментари | Регистрация