2024-04-18 @ 19:47 EEST
Вихрен нанесе първа загуба на Добруджа
Спорт

Добруджа претърпя първото си поражение през настоящото първенство на "Б" група, но продължава да има комфортна преднина на върха. В среща от седмия кръг на втория ешeлон възпитаниците на Валентин Пейчев загубиха в Сандански от Вихрен с класическия резултат 0:3.

Почти до самия край на първото полувреме, нищо не предвещаваше подобно развитие на мача. Добруджа бързо овладя средата на терена и не даваше много шансове на нападателите на домакините. В 41 мин. обаче Добри Орловски изведе Вихрен напред, след като засече центриране от фаул. Докато гостите се съвземат от шока, домакините нанесоха решаващия си удар в даденото продължение. Пак Орловски проби отдясно и с нисък удар наказа Карамфил Илчев зa 2:0. През първата част Начев пропиля най-чистото положение за гол пред вратата на негостоприемните домакини.

От тук нататък мачът стана лесен за Вихрен, които приеха играта в собствената си половина и дебнеха Добруджа на контраатаки. При една такава ситуация в 58 мин. Тренков се озова сам срещу Илчев и не сбърка - 3:0. Секунди след това Спасов от Вихрен напусна след втори жълт картон, но за обрат отстрана на лидера вече бе твърде късно.

Състави: Вихрен: Бело, Лапантов, Войнов, Цветкович, Тренков, Орловски, Боянов, Спасов, Симеонов /85 - Парапанов/, Вълков /48 - Ботев/, Ододжи

Добруджа: Илчев, Петров, Кискинов, Димитров, Господинов /48 - Кънчев/, Тодоров, Симеонов, Начев, Кичуков, Желев /65 - Ангелов/, Георгиев

Голмайстори: 1:0 Орловски /41/, 2:0 Орловски /45/, 3:0 Тренков /58/

Жълти картони: Боянов, Спасов /Вихрен/, Петров, Ангелов /Добруджа/

Червен картон: Спасов /Вихрен/

Съдия: Цветан Георгиев

Градски стадион: 350 зрители