2024-04-25 @ 21:09 EEST
Боксьорът Мариян Момчев стана първи подгласник на носителя на Купа “Албена”
ТуризъмВъзпитаникът на Михаил Георгиев от боксов клуб “Добруджа” Мариян Момчев спечели първо място в категория до 69 килограма на силния международен турнир за мъже за Купа “Албена”.

На финала добруджанецът победи по точки с 3:0 национала Спас Генов от Бургас. Преди това отказа във втория рунд Михаил Гърдевски  от Габрово. В тази категория участва още един боксьор на “Добруджа” - Галин Владимиров, който претърпя поражение на полуфиналите от Спас Генов. Галин направи два силни рунда, но не му достигна опит. Носител на Купа “Албена” стана Александър Владимиров от “Левски”, който спечели първо място в категория до 54 кг. За първи подгласник бе избран Мариян Момчев, който също получи купа, а за втори подгласник - Петрошор Гнау от Румъния.

От Михаил Георгиев научихме, че утре осем състезатели от клуб “Добруджа” заминават за Русе, където ще се проведе турнирът за Купата на България за юноши старша възраст. Ето и добричкият тим: кат. до 64 кг - Георги Недков, кат. до 69 кг - Мариян Момчев и Галин Владимиров, кат. до 54 кг - Искрен Пламенов, кат. до 64 кг - Николай Иванов, кат. до 75 кг  - Мариян Димитров, кат. до 90 кг - Георги Иванов, кат +91 кг - Йордан Живков.

Боксьорът Мариян Момчев стана първи подгласник на носителя на Купа “Албена” | 0 брой коментари | Регистрация