2024-04-25 @ 12:29 EEST
България завърши 2:2 с Хърватия в Загреб
Спорт  Загреб. България спечели важна точка при гостуването на Хърватия в световна квалификация от осма група на зона "Европа". Нашите успяха да изравнят резултата до 2:2, след като 12 минути преди края губеха с 0:2. Тогава Мартин Петров надбяга отляво защитниците на Хърватия и върна един гол. В 87-та новото златно момче на българския футбол Димитър Бербатов вкара поредния си решителен гол.

Той засече брилянтно с глава центриране на Владимир Манчев и хвърли в еуфория цялата страна - 2:2. Нашите изнесоха много силен мач на стадион "Максимир", където бяха подкрепяни от 3000 родни фенове. Почти през цялото време момчетата на Христо Стоичков имаха превъзходство, но през първото полувреме хърватите стигнаха до два случайни гола. В 15-та минута след грешка на Димитър Иванков Дарио Сърна от пряк свободен удар прати топката в мрежата за 1:0. В 32-та реферът Пиерлуиджи Колина свирна много спорна дузпа, от която Сърна направи 2:0. В последната минута на първото полувреме Димитър Бербатов вкара гол, който бе отменен заради несъществуваща засада. Въпреки това нашите показаха дух и стигнаха до точката. Начело в групата е Хърватия със 7 точки от 3 мача , пред Швеция 6 (3), България 4 (2), Унгария 3 (3), Исландия 1 (3) и Малта 1 (2).

Димитър Бербатов: "Гола ми може да се брои и на Манчев"

Загреб. Димитър Бербатов бе щастлив от равенството 2:2, което България постигна срещу Хърватия на стадион "Максимир". Нападателят на Байер (Леверкузен) вкара решителния гол в 87-та минута. "В съблекалнята казах на момчетата, че гола може да се брои и на Манчев. Нямаше какво друго да направя, освен да вкарам след такъв перфектен пас. Това 2:2 е за целия отбор, равенството е заслужено", заяви Бербатов.

България завърши 2:2 с Хърватия в Загреб | 0 брой коментари | Регистрация