2024-03-29 @ 10:17 EET
СЕРГЕЙ ВЛАДОВ И БОРИСЛАВ СТОЯНОВ ПРИКЛЮЧВАТ 2004 ГОДИНА КАТО №1
СпортТази година се оказа сребърна за Николай Ганов, който е втори в индивидуалната ранглиста и в класацията по двойки

След последния проведен турнир на кортовете на спортен комплекс "Простор" до зала "Добротица" Сергей Владов запази първото си място в ранглистата на града. Той е лидер с 3 590 точки. За да приключи 2004 г., Сергей Владов трябва само да се яви на последния за годината турнир, без да гони победи. В такъв случай неговият преследвач Николай Ганов, който има в актива си 3000 точки, не може да го измести. Ганов обаче трябва да стигне поне до полуфинал, ако иска да съхрани и втората позиция. Ако повтори злощастния за него последен турнир и рано да отпадне, то докторът може да се прости със сребърния медал, който трябва да получи в края на годината. Независимо обаче от резултатите в последния турнир на 23 октомври, то Владов и Ганов са най-достойните за върха, тъй като показаха постоянна и силна игра.
Общо 44 добричлии намират място в таблицата за индивидуално класиране. Най-голям скок са направили победителят от последния турнир Марио Братоев, който вече е осми с 1760 точки, и Атанас Карамфилов, заемащ вече 18 позиция със 735 точки. Двамата са напреднали в ранглистата на клуба с 10 места. В десетката място намират Борислав Стоянов, Радослав Петков, Атанас Радинов, Кунчо Милов, Венцислав Пенков, Марио Братоев, Милен Павлов и Йордан Тошков.
Друг е лидерът в ранглистата, в която място намират любителите на тениса, които са спечелили точки от турнирите по двойки. Водач с 2270 точки е Борислав Стоянов, който има комфортната преднина от 440 точки пред Николай Ганов. При положение, че Ганов и Стоянов са един тандем, то вече можем да обявим, че Борислав ще приключи годината като номер 1. Ако в последния турнир двамата се включат, но с други партньори, то вторият в таблицата също не може да измести водача. Трети във временното класиране е Сергей Владов с 1620 точки. За бронза напират още Атанас Радинов с 1290 и Йордан Тошков с 1220 точки. За шестия в таблицата Руслан Йорданов, който има 1180 точки, остава престижното класиране за т. г. Седмото място си поделят Пресиян Иванов, Иван Щерев и Кунчо Милов с 1080 точки. Десети е Илия Джаджев -1030, а победителите от последния двойков турнир Николай Милов и Милен Павлов се поделят 11 място с 980 точки. Последният за годината любителски турнир по двойки ще се проведе на 24 октомври. Ето и имената на първите 20 тенисисти във временното класиране на ранглистата за мъже, които са печелили точки от индивидуалните турнири: