2024-03-29 @ 05:40 EET
ЮНАЦИТЕ НА СТОИЧКОВ ОТНЕСОХА МАЛТА С ЧЕТИРИ ГОЛА
Спорт Бербатов вкара два, по веднъж се разписаха Христо Янев и Чавдар Янков

В третия си мач от квалификациите за Мондиал' 2006 националният отбор на България разби с 4:1 на стадион "Васил Левски" състава на Малта. Двубоят не започна добре за избраниците на държавния селекционер Христо Стоичков. Гостите, които преди три дни завършиха наравно с Исландия, се възползваха от грешка в нашата отбрана и в 12-та минута откриха резултата - след центриране на бившия състезател на ЦСКА Стефан Джилио централният нападател Майкъл Мифсуд получи отлична топка в наказателното поле и от движение опъна мрежата. Трикольорите се хвърлиха в атаки и създадоха много голови положения, но или грешаха в завършващата фаза, или вратарят на гостите бе непреодолим. Невероятни пропуски направиха Валери Божинов, Благой Георгиев и Митко Бербатов, а след далечен удар на Христо Янев коженото кълбо срещна напречната греда. Усилията на нашите футболисти се увенчаха с успех в 43-та мин., когато Бербатов засече с глава центриране на Мартин Петров и възстанови равенството. След почивката домакините бяха пълни господари на терена и отбелязаха три гола. Само две минути бяха изминали от началото на второто полувреме, когато след перфектно изпълнение на пряк свободен удар Хр. Янев вкара за 2:1. Девет минути по-късно Янев центрира отляво и Бербатов се разписа за втори път в срещата. Крайното 4:1 оформи Чавдар Янков с далечен техничен удар от около 28 м.
Състави:
България: Димитър Иванков, Благой Георгиев, Ивайло Петков,Илиян Стоянов, Христо Янев /72 Росен Кирилов/, Чавдар Янков,,Стилян Петров, Мартин Петров, Валери Божинов /67 СтойкоСакалиев/, Димитър Бербатов, Владимир Манчев /64 Емил Гъргоров/
Малта: Джъстин Хабер, Йън Чантар, Йън Азопарди, РодерикБрифа /46 Антоан Зара/, Брайън Сайд, Люк Димеш, Гилбърг Агиус,Стефан Джилио, Майкъл Мифсуд, Иван Уудс /75 Питър Пуличино/,Клод Матокс /81 Андрю Коен/

ЮНАЦИТЕ НА СТОИЧКОВ ОТНЕСОХА МАЛТА С ЧЕТИРИ ГОЛА | 0 брой коментари | Регистрация