2024-04-20 @ 16:34 EEST
"Добруджа" имаше петима финалисти в боксовия турнир за купата на "България"
СпортВъзпитаниците на Михаил Георгиев спечелиха един златен и четири сребърни медала. Добруджанци останаха четвърти в отборното класиране, нареждайки се след ЦСКА, Славия и Сливен

Боксов-клуб ЦСКА бе домакин на турнира за купата на България по бокс за кадети /15-16 години/, който се проведе от 13 до 16 октомври. Изключително успешно се представиха възпитаниците на Михаил Георгиев, които в конкуренцията на 157 състезатели от 40 клуба, спечелиха 1 златен и 4 сребърни медала. Осемте ръкавици на "Добруджа" изиграха 17 срещи, от които равносметката е 10 победи и 7 поражения. До първото място достигна вицешампионът на България от републиканското Станислав Проданов, който в категория до 80 кг постигна три победи. Още на четвъртфиналите той се справи с най-големия му конкурент за първата позиция - Люцкан Кехайов от Ямбол - републикански шампион за тази година. На полуфинала Станислав преодоля съпротивата на Христо Гърдевски от Габрово след 24:19 точки, а след това в спора за първата позиция се наложи и над Асен Асенов от Плевен с 29:14. Още четирима добруджанци стигнаха до финала, но не успяха да повторят триумфа на своя съотборник Станислав Проданов. В категория до 57 кг Николай Илиев отказа в първия рунд Ангел Гиздов от "Локомотив" /Пд/. Последва служебна победа, а на полуфинала постигна труден, но заслужен успех над Христо Маринов от "Черно море" /Вн/. В срещата за златното отличие Николай направи равностоен мач на национала Огнян Колев от Сливен, но загуби. Поражение на финала в категория до 75 кг претърпя и Димитър Ангелов, загубил по точки от Станислав Ленков от Плевен. Преди срещата за първото място, възпитаникът на Михаил Георгиев отказа в първия рунд Божидар Методиев от Сливен. Сребърни от турнира за купата на България са и Диян Енчев и Тодор Диянов. Енчев загуби своя финал в категория до 86 кг, отстъпвайки на Стоян Баев от Сливен. Диянов не можа да се справи с Иван Иванов, след като на полуфиналите в кат. +86 кг постигна лесна победа. В първия рунд той отказа Христо Иванов от Сливен.

"Добруджа" имаше петима финалисти в боксовия турнир за купата на "България" | 0 брой коментари | Регистрация