2024-04-19 @ 16:13 EEST
РУМЕН КОЛЕВ Е ПАК С ЕКИПА НА "ДОБРУДЖАНСКИ ЮНАК"
СпортСъстезателят по борба Румен Колев ще се състезава вече за родния си клуб Добруджански юнак, след като наскоро бе в Левски.

Състезателят по борба Румен Колев ще се състезава вече за родния си клуб Добруджански юнак, след като наскоро бе в Левски. Добричлията защитаваше цветовете на "сините" докато бе в казармата. През тази година Румен Колев стана вицешампион при младежите до 20 години. Участва на европейското първенство във Варна, където стигна до десетото място. През новата 2005 състезателна година Румен пак ще бъде състезател на Добруджански юнак, каза треньорът Петър Петров. Днес той направи ретроспекция на представянето на неговите възпитаници за тази година. Поради недостатъчно финанси наставникът изтъкна, че състезателите са нямали възможност да участват в много състезания. Много от борците са преминали в по-горна възрастова група за първа година и затова ще очаква по-големи успехи през 2005-та.
През тази година Велико Люцканов завърши четвърти в категория до 30 кг във възрастовата група при деца /12-13 години/ на националния турнир "Никола Илчев".   До третото място на републиканското първенство при децата стигна Мартин Петров в категория до 66 кг. На това състезание в Горна Ораховица тимът на Добруджански юнак зае шеста позиция в отборното класиране. При момчетата до 14 години на международния турнир "Злати Роидев" в Гълъбово Орхан Васиев стана втори в категория до 59 кг, Ангел Кирилов зае четвърта позиция в кат. до 35 кг. Добричките борци записаха успехи и на "Млади Данколовци" в Севлиево. Там Левент Дауд се нареди на трето място в кат. до 66 кг, а Турхан Сеим завърши пети в кат. до 32 кг. Ангел Кирилов се размина с бронзовия медал на републиканския личен и отбор шампионат за момчета в Горна Оряховица. В кат. до 38 кг той зае четвърто място. На първенството за кадети в Сливен Диян Димитров приключи на шесто място в кат. до 54 кг. На личния шампионат Димо Минков категорично стигна до първото място в категория до 100 кг. Това му даде право да спори за място в националния тим, където загуби с 1:2 мача от Илия Русев от Сливен. Победителят от последната схватка между двамата се излъчи след продължения.  При мъжете Петър Петров отличи Георги Дяков и Тодор Канев.

РУМЕН КОЛЕВ Е ПАК С ЕКИПА НА "ДОБРУДЖАНСКИ ЮНАК" | 0 брой коментари | Регистрация