2024-03-29 @ 00:11 EET
Закриха сезона за любителските турнири на открито по тенис на корт
СпортПриключиха турнирите по тенис за любители, които тенис-клуб "Добрич" традиционно организира на кортовете си до зала "Добротица".

Приключиха турнирите по тенис за любители, които тенис-клуб "Добрич" традиционно организира на кортовете си до зала "Добротица". Тази година бяха проведени 8 индивидуални и 8 двойкови турнира. В сингъла участваха 48 любители, а в надпреварите по двойки - 38 души. Както вече ви информирахме, в индивидуалните турнири най-много точки т.г. Сергей Владов. Той единствен премина границата от 4000 точки, след като на корта доказа, че се намира в най-добра спортна форма. Майсторът на аристократичния спорт издържаше на дългите разигравания като 18-годишен тийнейджър, а на мрежата бе като "китайска стена". Основният му съпреник за първото място и този път бе  д-р Николай Ганов. Докторът бе постоянен в своите изяви и за втора поредна година завършва под номер 2. Закономерно в десетката място намериха Б. Стоянов, Р. Петков, М. Братоев, А. Радинов, К. Милов, В. Пенков, М. Павлов и Й. Тошков. Все равностойни любители на тениса, които в отделните издания на турнирите показаха своята класа.
Статистиката показва, че само четирима са спечелили точки от всичките индивидуални турнири. Това са Николай Ганов, Борислав Стоянов, Радослав Петков и Тихомир Тинев. Светломир Станев, Пламен Иванов и Николай Милков записаха малко участия и затова не попаднаха сред лидерите, но винаги остават сериозни кандидатите за място на финала. Безспорно, най-успешното завръщане на корта направи Милен Павлов. От юношите първите си големи стъпки в любителските турнири направиха Ивайло Коев, Кирил Манолов, Станислав Тинев и др. Публиката ще запомни чудесните изяви на Кунчо Милов, който също изживява втора младост, както и добрата игра на Атанас Карамфилов. Областният управител Иван Иванов показа на политиците как се спортува, след като се включи в два турнира.
Еуфория и голямо настроение цареше и по време на турнирите по двойки. Там господарят на годината е Борислав Стоянов, който измести от лидерското място победителя за 2003 г. Николай Ганов, който остана втори. Тук обаче Ганов може да се похвали, че е изпреварил Владов.
Изненадата на годината е спортният журналист Руслан Йорданов, който се нареди четвърти. Той събра 1680 точки, след като през годината бе в тандем с Пресиян Иванов и веднъж с Ивайло Коев. Миналогодишният победител Илия Джаджев е едва 11-и. С голямата конкуренция не можаха да се преборят и още много имена, които намериха място в десетката на индивидуалното класиране, но едва влязоха в двайсетицата в таблицата по двойки. Безспорно, с класа над всички бе Пресиян Иванов. Ракетата на "Черно море - Елит" /Варна/ демонстрира бомбастични сервизи, качествен и атрактивен тенис, който често обираше овациите на зрителите.
Поставено бе и началото на турнирите за жени. Победителка в ранглистата за 2004 г. е Таня Лалова, която изпревари Валя Георгиева и Милена Вичева. В състезанията по смесени двойки №1 станаха Сергей Владов и Яница Тишелова.
Турнирите са доказателство, че трябва да ги има, след като и през т.г. близо 50 души се включиха при мъжете, 10 - при жените, и над 20 - в отборните детски турнири.