2024-04-25 @ 22:13 EEST
ХАЯТ РАСИМ ИГРА ФИНАЛ В ТУРНИРА ЗА КУПАТА
СпортТази седмица жените ще се качат на ринга в Русе

Боксьорът на Добруджа Хаят Расим игра финал в турнира за купата на "България" по бокс за момчета до 13-14-годишна възраст, съобщи треньорът Михаил Георгиев.
Добричлията отстъпи в новата си категория до 57 кг на Стефан Аршиков от Ботев /Пловдив/, който е лидер в тази надпревара още откакто Расим се подвизаваше в категория до 54 кг. На трето място в шампионата се класира Християн Димитров. Той загуби полуфиналната си схватка в категория +75 кг.  До призовите места в състезанието не можаха да достигнат двама участници от "Добруджа" - Мариян Весков, който се качи на ринга в категория до 45 килограма и Ивайло Димитров, кръстосал ръкавици в надпреварата до  63-килограмовите. Водач на групата в столицата бе треньорът Икрам Ибрахимов.
Тази седмица Русе ще бъде домакин на турнира за купата на "България" за жени. Ясни са имената на четири от състезателките на "Добруджа", които ще представят клуба в крайдунавския град. По реда на категориите това са: Велина Монова - кат. до 46 кг, Стела Европидева - кат. до 50 кг, Радостина Христова - кат. 52 кг и Светлана Каменова - кат. до 54 кг.  НДТ