2024-03-29 @ 02:07 EET
Добруджа "удави акулите" в Албена и настигна лидера
СпортДобруджа - Черноморец 2:1 /0:0/

В динамичен мач футболистите на Добруджа победиха само с 2:1 Черноморец /Бургас/. Домакините подцениха съперника през първите 20 минути и едва в 29 минута можеха да достигнат до гола след едно меле в наказателното поле на гостите. Един от най-офанзивните на терена - Господинов, нанесе два последователни удара, но топката бе отбита от вратаря. В края на полувремето, което завърши 0:0, Горчев се опита да притесни вратаря на домакините с удар от далече, но бе неточен.
През втората част добричлии тотално превъзхождаха бургазлии. Първо в 47 мин.  Симеонов отправи опасен изстрел от 20 м. Две минути по-късно отново той нанесе удар, но защитник на Черноморец отби от голлинията. Тази атака повиши адреналина на публиката и тя вече знаеше, че скоро ще падне така жадуваният гол. Обръчът в полето на "акулите" все повече се затягаше след головите ситуации между 55 и 60 минута, когато Павлин Тодоров прати топката над гредата след изстрел от 6 м, а след това Желев и Господинов направиха пропуски.
Възпитаниците на Валентин Пейчев откриха резултата в 65 минута след гол-шедьовър на Павлин Тодоров, който прати топката в мрежата след странична ножица. Три минути по-късно Симеонов центрира в наказателното поле на гостите, където ниският Господинов увеличи на 2:0 с глава. В 81 и 82 минута първо Павлин Тодоров, а после и Кичуков се озоваха сами срещу вратаря на бургазлии, но не можаха да покачат резултата. Седем минути преди последния съдийски сигнал Блажев изведе Петър Колев в стрелкова позиция и той технично преодоля вратаря Илчев за крайното 2:1. Победата вдъхна самочувствие в играчите на Добруджа преди следващия мач в Плевен, където възпитаниците на Валентин Пейчев ще срещнат лидера Спартак. "В Плевен ще излезем само за победа", категоричен бе селекционерът на "жълто-зелените". Наставникът на бургазлии Тодор Тодоров, чийто тим е на предпоследно място в "Б" група, се изцепи, че неговият тим ще се бори за влизане в "А" група.
Състави - Добруджа : Илчев, Петров, Кискинов, Флоров /55 - А. Димитров/, М. Димитров, Желев, Господинов, Кънчев /46 - Георгиев/, Начев /32 - Тодоров/, Кичуков, Симеонов
Черноморец : Гаргов, Атанасов /84 - Фаик/, Иванов /70 - Рангелов/, Недев, Александров, Петров, Голчев /57 - Блажев/, Митев, Мустафа, Колев, Трифонов
Голмайстори: 1:0 Тодоров /65/, 2:0 Господинов /68/, Колев /83/
Жълти картони: Илчев /Доб/, Иванов и Александров /Чмц/
Гл. съдия : Ивайло Бозев от Пловдив