2024-04-20 @ 12:47 EEST
Тройка нанизаха на Добруджа във фаталния кръг
СпортПавлин Тодоров се отчете с 4 фрапантни пропуска

С класическото 3:0 отборът на Спартак /Пл/ победи Добруджа в 13 кръг на "Б" футболна група. Мачът бе дерби на втория ешалон, но само домакините демонстрираха игра, достойна за отбори, които се намират на върха. Възпитаниците на Валентин Пейчев започнаха добре мача и имаха леко игрово предимство. Постепенно плевенчани изравниха играта и в 35 минута Росен Емилов откри сметката на Спартак. Той получи пас от Симеонов и я прати в долния десен ъгъл. Пет минути преди края на първото полувреме Светлин Симеонов увенча страхотната си игра с гол.
След почивката Георги Георгиев оформи крайното 3:0.
Добруджанци можеха да си тръгнат от Плевен с по-добър резултат, но на три пъти Павлин Тодоров пропиля изгодни възможности за гол. На 3-4 пъти той можеше да се разпише, но се размина с гола. Заради това треньорът Валентин Пейчев го държа само 60 минути на терена и го замени с Ангел Кънчев. След четвърто  си поражение в първенството, отборът на Добруджа вече заема четвърто място. В следващия кръг, който е последен домакински мач, нашите приемат Поморие.
Състави - Спартак /Пл/: Йорданов, Тодоров, Павлов, Николов, Пейков, Петков, Симеонов /83 - С. Георгиев/, Младенов, /51 - Островски/, Г. Георгиев, Г. Иванов, Емилов /46 - Л. Иванов/
Добруджа: Илчев, Петров, Кискинов, Флоров, Желев, Николаев, /48 - Димитров/, Симеонов /60 - Костадинов/, Тодоров /60 - Кънчев/, Георгиев, Господинов, Кичуков
Голмайстори: 1:0 Емилов /35/, 2:0 Симеонов /40/, 3:0 Г. Георгиев /64/
Жълти картони: Павлов /Сп/, Кискинов /Доб/
Главен съдия: Костадин Костадинов
Пом.-съдии: Баялцалиев, Милушев