2024-04-23 @ 16:18 EEST
Тенденциозно съдийство прекъсна победната серия на "Добруджа"
СпортЗа да се харесат на домакините, реферите Ниази и Петрунов извадиха червен картон на Димитър Пламенов още в 20-та мин., а десет минути преди края на срещата изгониха от залата и президента но добричкия клуб Георги Андреев, който е и старши-треньор на мъжкия състав

"Железничар" /Сф/ - "Добруджа" 33:31 /15:15/

Поредния фарс в първенството на мъжката "А" хандбална група наблюдаваха феновете на този спорт в столицата. В мач от шестия кръг съставът на "Добруджа", който нямаше загуба от началото на шампионата, отстъпи на "Железничар", след като съдиите от Хасково Ниази и Петрунов откровено се подиграха с труда на нашите момчета. Възпитаниците на Георги Андреев започнаха двубоя пределно мобилизирани и установиха игрово надмощие от самото начало на срещата. Доказателство за това е фактът, че в 15-та минута те вече имаха солидна преднина от седем гола - 12:5. Тогава обаче реферите решиха да вземат нещата в свои ръце. Първо, извадиха жълт картон и отстраниха за две минути Димитър Пламенов. В 20-та мин. за спорно положение добруджанецът получи втори жълт картон и трябваше отново да седне на пейката за още две минути. И точно в този момент Ниази и Петрунов решиха да покажат колко са велики - за оспорване на съдийското им решение извадиха червен картон на Д. Пламенов. Домакините се възползваха от реверансите на реферите и краят на първото полувреме дойде при равен резултат - 15:15. И след почивката арбитрите продължиха да подкрепят състава на "Железничар". Въпреки това добричкият тим се бореше за победата и сигурно щеше да спечели мача, ако не бе останал без треньор в последните минути на срещата. Течеше 50-та мин., когато Георги Андреев възропта срещу поредните неадекватни действия на съдиите. Те му извадиха червен картон и го отстраниха от залата. Това се оказа достатъчно. В крайна сметка, домакините спечелиха с 33:31, прибавиха две точки към актива си, но ако имат капчица съвест, със сигурност трябва да се срамуват от този си успех. А за съдиите какво да кажем? Старите хора са казали, че човек не може да надскочи ръста си. Какво тогава да очакваме от Ниази и Петрунов, които не за първи път се превръщат в "герои" на хандбални срещи.
"Добруджа" бе в състав: Гино Богданов, Явор Николов /6 гола/, Мартин Михалев /2/, Димитър Пламенов /4/, Светослав Недев /10/, Борислав Борисов /2/, Димитър Ангелов /5/. По-късно в игра влязоха Стилиян Стоянов /1/, Найден Станев /1/, Светослав Дончев, Симеон Русев и Ренал Шукри.

Тенденциозно съдийство прекъсна победната серия на "Добруджа" | 0 брой коментари | Регистрация