2024-04-19 @ 08:43 EEST
Добруджа матира Поморие за 23 минути
СпортДобруджа победи с 3:1 футболистите на Поморие и прибави ценни три точки в актива си.

Добруджа победи с 3:1 футболистите на Поморие и прибави ценни три точки в актива си. За възпитаниците на Валентин Пейчев това бе последният домакински мач от есенния дял на шампионата на "Б" група, който в студения съботен ден бе изгледан от стотина зрители.
Още след началния съдийски сигнал добричлии  се втурнаха напред и голът не закъсня. Във втората минута Георги Кичуков изпълни пряк свободен удар, след който вратарят Теменлиев отби топката, но тя попадна в краката на Павлин Тодоров. Острието на "жълто-зелените" с мощен удар от 3 метра оплете топката в мрежата за Поморие за 1:0. Десетина минути по-късно голмайсторът застана зад топката за изпълнение на пряк свободен удар. След неговото изпълнение коженото кълбо първо се удари в напречната греда, а после и в тялото на вратаря, но не успя да премине голлинията. Последваха две опасности пред вратата на Илчев, като първо в 14 минута капитанът Пчеларов отправи опасен удар, минал покрай десния стълб, а три минути след това и Генов се размина с гола. Играчът на Поморие бе изведен в стрелкова позиция от Желев, но в завършващата фаза на удара предпочете силата пред техниката и сбърка. Между 20 и 26 мин. публиката стана свидетел на рубриката "гол след гол". Симеон Симеонов получи хубав извеждащ пас от Георги Кичуков и технично преодоля вратаря, който неразчетено излезе напред. Две минути по-късно Желев покачи на 3:0. Той получи топката от Георги Кичуков и със силен удар от пеналта прати топката в горния ляв ъгъл на вратата. В 26 минута Ангел Бекяров отсъди дузпа в полза на гостите за нарушение, която Пчеларов превърна в гол за 3:1. До края на първата част Желев и Молдованов направиха по един пропуск за своите отбори. Комфортната преднина бе причината Валентин Пейчев да пусне в мача всички нападатели, с които разполага, и да види на кого да се довери в следващата важна среща в Търговище. В началото на вторите 45 минути гостите се опитаха да се върнат в мача, но безуспешно. След пропуските в длъжници за своите отбори се превърнаха Желев за Поморие и Тодоров за Добруджа, който в 58 минута бе изведен от Начев, но топката излезе в аут.  В следващия кръг, който е последен, добричкият тим гостува на негостоприемния Светкавица.
Състави: Добруджа - Илчев, Петров, Кискинов, Флоров, М. Димитров, Желев, Тодоров /62 - Кънчев/, Симеонов /28 - Ангелов/, Господинов /50 - Начев/, Кичуков, Георгиев
Поморие - Теменлиев, Янев, Пасков, Георгиев, Вълков, Цанков, Молдованов /85 - Ангелов/, Генов /70 - Бояджиев/, Иванов /48 Банев/, Желев, Пчеларов
Голмайстори: 1:0 Тодоров /2/, 2:0 Симеонов /21/, 3:0 Желев /23/, 3:1 Пчеларов /26 -дузпа/
Жълти картони: Димитров, Кънчев /Д/, Молдованов, Янев /П/