2024-04-24 @ 17:18 EEST
Емил Гъргоров спаси България от загуба в контролата срещу Египет - 1:1
СпортКайро. Халфът на ЦСКА Емил Гъргоров спаси България от загуба в контролата с Египет.

"Бадема" вкара първия си гол за националния отбор във втората минута на даденото от рефера продължение на второто полувреме и мачът завърши 1:1. Гъргоров вкара с отмерен удар от десетина метра след центриране от ъглов удар. Домакините поведоха в резултата с попадение на Емад Месе в 85-та минута. Съставът на Египет имаше превъзходство през по-голямата част от мача, но вратарите Димитър Иванков и Стоян Колев пазиха блестящо. Иванков спаси дузпа в 25-та минута, бита от Мохамед Баракат. Селекционерът Христо Стоичков бе извикал за тази контрола футболисти от българското първенство, като единственият легионер беше халфът на Щутгарт Иван Стоянов. Съставът на нашите: Димитър Иванков (66 - Стоян Колев), Асен Караславов, Георги Марков, Елин Топузаков (76 - Александър Тунчев), Михаил Венков, Благой Георгиев (62 - Емил Гъргоров), Чавдар Янков (55 - Димитър Телкийски), Иван Стоянов (54 - Димитър Рангелов), Мартин Камбуров, Стойко Сакалиев (72 - Костадин Хазуров), Георги Илиев.

Емил Гъргоров спаси България от загуба в контролата срещу Египет - 1:1 | 0 брой коментари | Регистрация