2024-04-19 @ 04:07 EEST
ДОБРУДЖА ОБЪРНА ЧЕРНО МОРЕ С 2:1
СпортВ контролна среща в Албена футболистите на Добруджа обърнаха с 2:1 елитния Черно море.

В контролна среща в Албена футболистите на Добруджа обърнаха с 2:1 елитния Черно море. Иванов откри резултата в 47-а минута, след колективна грешка в отбраната на добричлии. Веднага след попадението втородивизионният тим се втурна да обръща резултата. В 55-а минута топката срещна гредата - след удар на Веселин Начев. Три минити по-късно вратарят на Черно море спаси опасен шут на Господин Господинов. Изравнителното попадение падна в 65-а минута. Автор на гола за добруджанци бе Ангел Кънчев, който направи самостоятелен пробив.След като излъга двама защитници на “моряците”, той преодоля и стража на гостите за 1:1. Десет минути преди последния съдийски сигнал реферът отсъди дузпа за нарушение срещу Петър Кирилов. Острието на домакините Павлин Тодоров хладнокръвно преодоля вратаря на Черно море за 2:1. Двата отбора излязоха с променени състави, като предложиха на публиката равностойно първо полувреме и динамична втора част.
Следващата контрола на Добруджа е в събота в Каблешково, където ще се изправи срещу Поморие.
Вчера треньорът на Добруджа Валентин Пейчев заяви, че отборът ще тренира до 15-и декември. Наставникът възнамерява да пусне по-рано в почивка по-голяма част от титулярите, които по-малко са почивали по време на шампионата. След Нова година футболистите ще бъдат събрани на 5-и януари. Треньорът е харесал базата в Кранево и е почти сигурно, че жълто-зелените ще отседнат там. Водят се преговори играчите да тренират и да проведат контролите си на терените в съседния курорт Албена. Целта е да бъдат проведени доста контроли с класни отбори. По време на предсезонната подготовка ще се дава шанс за изява на млади играчи не само от школата и от региона, но и други отбори от страната. Ето и съставът на Добруджа в контролата срещу Черно море: Радомиров, Флоров, Атанас Димов, Здравко Петров, Стефан Господинов, Недко Ангелов, Венци Желев, Георги Кичуков, Ивайло Радев, Ангел Кънчев, Веселин Начев  /Господин Господинов, Кирилов, Коев, Пламен Живков и Сименов/. НДТ

ДОБРУДЖА ОБЪРНА ЧЕРНО МОРЕ С 2:1 | 0 брой коментари | Регистрация