2024-04-19 @ 18:40 EEST
Добричлията Стилиян Георгиев стана подгласник на сумист №1 на България
СпортЕвропейският шампион и световен вицешампион по сумо в категория + 115 кг Петър Стоянов стана състезател №1 на федерацията за 2004 г. Негови подгласници в челната тройка са световният шампион за юноши (кат. 80 кг) Валентин Гогов и двамата европейски шампиони - в категория до 85 кг Стилиян Георгиев и в категория до 115 кг Тодор Джуров.

В пресклуб "България" най-добрите 10 в ранглистата получиха награди от негово превъзходителство посланика на Япония у нас Коичиро Фукуи, спортния министър Васил Иванов-Лучано и ръководството на родната централа. Българските сумисти спечелиха 30 медала от европейски, световни първенства и турнири "Гран При" през миналата година.
Звездата на българското сумо в страната на изгряващото слънце Калоян Махлянов - Котоошу ще получи специална статуетка, изработена от скулпторката Венеса Борисова. Министър Лучано ще предаде подаръка чрез българския посланик в Япония акад. Благовест Сендов. Котоошу планира в скоро време да си дойде в България за 2-3 дни, вероятно през февруари, съобщи изпълнителният директор на БФ Сумо Лили Кънева. Тя днес беше удостоена с почетния знак на Министерството на младежта и спорта за заслугите й през последните 10 години от учредяването на федерацията. За този период нашите пратеници на дохиото по света са донесли на родината ни 33 европейски и 16 световни титли.

Добричлията Стилиян Георгиев стана подгласник на сумист №1 на България | 0 брой коментари | Регистрация