2024-04-25 @ 02:47 EEST
"Добруджа" и "Шумен" не можаха да се победят
СпортГостите от Шумен изпускат дузпа, добричлии тряскат две греди

При резултат 1:1 завършиха отборите на "Добруджа" и "Шумен" в контролна среща, играна на стадиона със сгурия до зала "Добротица". През първата част Венци Желев на два пъти уцели гредите на съперника. Първата по-сериозна възможност за гол бе пред вратата на домакините. В 19 мин. вратарят Илчев спаси силния удар от дузпа на Християнов. В ответната атака добричлии вкараха гол чрез Тодоров, но попадението бе отменено заради засада. Три минути преди почивката Симеонов завърши красива триходова комбинация, но топката се удари от външната страна на мрежата. Двете попадения в мача паднаха през второто полувреме. Гостите от Шумен първи откриха резултата. В 66 мин. Тодоров преодоля стража на добруджанци след колективна грешка на отбраната. Възпитаниците на Валентин Пейчев се хвърлиха да изравняват резултата и в 71 мин. при поредното меле пред вратата на "Шумен" най-съобразителен бе Господин Господинов, който изравни за 1:1. Малко по-късно, при сходна ситуация, Начев пропусна да накаже Врошилов. Контролата, която завърши 1:1, бе наблюдавана от близо стотина зрители, които останаха изключително доволни, че не биха път до Албена, за да гледат своите. Сега пред "Добруджа" предстои участие в международния турнир за Купа Албена, където В. Пейчев ще гледа на срещите като на качествени контроли с класни отбори.
Състави: "Добруджа" - Илчев, М. Димитров, А. Димов, Георгиев, Флоров, Симеонов, Желев, Тодоров, Дончев, Кичуков, Петров /По-късно в игра влязоха: Ангелов, Кънчев, Донев, Кирилов, Начев и Радев/
"Шумен" - Врошилов, Стоянов, Михайлов, Крумов, Василев, Кръстев, Янков, Ваклийски, Сахрединов, Християнов, Адмян /Петров, Малджански, Станев, Колев и Тодоров/
Голмайстори: 0:1 Тодоров /66/, 1:1 Господинов /71/