2024-04-20 @ 02:55 EEST
ОЛИМПИАДА ПО МАТЕМАТИКА ВЪЗПРЕПЯТСТВА ПЛАМЕНА АНДРЕЕВА ЗА ДЪРЖАВНОТО ПЪРВЕНСТВО
СпортВъв Враца се проведоха  полуфиналите на държавното индивидуално първенство по класически шахмат за жени. В шампионата не можа да вземе участие добричлийката Пламена Андреева, която по същото време се включи в Олимпиада по математика в Бургас.

Във Враца се проведоха  полуфиналите на държавното индивидуално първенство по класически шахмат за жени. В шампионата не можа да вземе участие добричлийката Пламена Андреева, която по същото време се включи в Олимпиада по математика в Бургас. Общо 20 състезателки от 10 клуба спориха за петте първи места, които дават право за участие във финала, който ще се проведе през месец май във Велико Търново.
Полуфиналите на държавното първенство се проведоха по швейцарската система в седем кръга. На първо място се класира Светла Йорданова  от Варна, следвана от Елица Раева от Русе, Стефка Савова от "Локомотив 2000" (Пловдив), Милена Стефанова - "Враца" и Петранка Драганова - "Казанлък". "Като гледам класирането, бих казала, че съм имала големи шансове да се класирам за финала, след като в директни партии съм побеждавала тези шахматистки. Ще насоча усилията си в шахмата за следващото държавно първенство за жени, както и за състезанията, които ми предстоят" - каза Пламена Андреева. В края на февруари тя ще участва на републиканското първенство по класически шах до 18 години. Целта й е да стане шампионка, след като миналата година завърши втора, но с равен брой точки с лидерката. От 9 до 13 март добруджанката ще се включи и в шампионата при 20- годишните. Там отново ще преследва първото място, тъй като миналата година стана трета. Има вероятност Пламена да вземе участие и в открития мъжки турнир в Пловдив от 4 до 10 февруари.  НДТ

ОЛИМПИАДА ПО МАТЕМАТИКА ВЪЗПРЕПЯТСТВА ПЛАМЕНА АНДРЕЕВА ЗА ДЪРЖАВНОТО ПЪРВЕНСТВО | 0 брой коментари | Регистрация