2024-04-24 @ 20:54 EEST
Тъжен дебют за Божинов
СпортБългарският национал Валери Божинов дебютира със загуба за новия си клуб Фиорентина.

В междинен кръг (22) от италианската Серия А "виолетовите" допуснаха поражение на собствен терен от новака Палермо, а играта на 18-годишния талант не бе впечатляваща. Сицилианци, които също се бориха за подписа на Божинов, откриха чрез Лука Тони в 57-ата минута, а дванайсет по-късно Мариано Гонзалес увеличи на 0:2. В 71-ата минута, Фабрицио Миколи върна един гол за Фиорентина, с което оформи крайното 1:2.
Божинов, който премина срещу 13,4 милиона евро в последния момент от Лече във Фиорентина, се запомни с две по-интересни положения през целия мач. Малко преди почивката Валери спря отлично на гърди една топка и опита удар със задна ножица, който мина покрай десния страничен стълб, но преди това имаше сигнал за засада. През втората част негов шут мина в близост до вратата, но отново не затрудни стража на Палермо Матео Гардалабен.

Поредната загуба на Фиорентина остави отбора на 16 място, със скромния актив от 23 точки, но следващият в класирането Парма е с мач по-малко и при победа, ще изпревари "виолетовите". Палермо заема 7 място след този кръг. Ето и останалите резултати, като единствено Болоня и Парма остана да играят днес.